Zveřejněno 12. únor 2018

17. a 18. kolo Extraligy žen

V pátek a v sobotu odehrály doberské fialky v nejvyšší české soutěži ženských družstev poslední domácí utkání základní části. V kompletní sestavě vzdorovaly týmům z opačných pólů tabulky.

SK Dobré   -   MSK Břeclav     0  :  6

V páteční podvečer se početná divácká návštěva těšila v doberské herně na souboj domácích se soupeřkami z jihomoravské Břeclavi. Ty přijely bez maďarky Vivien Ëlloové, ale vzhledem k vyrovnanému kádru to nebylo žádné oslabení. Všechny tři hráčky jsou českými reprezentantkami s domácími tituly z mládežnických i dospělých kategorií, Dana Čechová má za sebou i dva starty na Olympijských hrách. Svoji kvalitu v Dobrém beze zbytku ukázaly. Pouze s Anetou Kučerovou hrály Zdena Blašková a Daniela Rozínková vyrovnané souboje.

SK Dobré   -  Sokol Nusle Praha  6  :  1

V sobotu odpoledne se v Dobrém představil poslední tým tabulky – sokolky z pražských Nuslí. Diváků přišlo tentokrát o dost méně, jakoby tušily, že utkání nebude dlouhé. Fialky opravdu předvedly skvělý vstup a za 35 minut vedly 4-0. Pak sice jednička hostů Radnicová zajistila pražankám čestný úspěch a v následujících dvouhrách se s Veselou pokusily o zvrat v utkání. Sestry Blaškovy ale průběh svých zápasů otočily a po sedmdesáti minutách ukončily utkání vítěznými gesty.

1

„Jsou před námi poslední dvě utkání základní části soutěže a možnost probojovat se play off tady stále je. V Ostravě 24. a v Havířově 25. února bude určitě o co hrát. Ze tří týmů na 5. - 7. místě, dvě půjdou do play off. Překvapivá nedělní výhra Nuslí v Hradci Králové navíc pro nás znamená, že už nemůžeme skončit v tabulce na horším místě než sedmém. A Nusle budou díky této výhře hrát v posledním kole v přímém souboji s Hlukem o sestup“.

15. a 16. kolo Extraligy žen

Víkend byl ve znamení soutěží družstev. V akci byly všechny týmy fialek a shodou okolností všechny hrály jen na stolech soupeřů.

MK Řeznovice  -  SK Dobré     6  :  4

Extraligové áčko začínalo své první utkání v pátek v 18 hodin v sokolovně v Moravském Krumlově. Domácí tým a úřadující vicemistr ČR nastoupil v kompletní sestavě a byl velkým favoritem. Fialky ale vstoupily do utkání nebojácně. Dagmar Blašková nejprve v první pětisetové bitvě utkání udolala Kapounovou a Daniela Rozínková pak dokonale zaskočila ruskou oporu domácích Černavskou. Zdena Blašková sice na domácí jedničku japonku Yoshidovou nestačila, ale utkání nabíralo dramatický spád. Další dvě pětisetové bitvy sester Blaškových se v posledních setech vyvíjely obráceně než nakonec skončily. Dagmar s ruskou celý pátý set vedla, ale v koncovce se jí nedařilo. Zdena naopak celý set prohrávala, ale koncovku zvládla. I tak ale v polovině utkání fialky v Moravském Krumlově vedly.

Stav vyrovnala Yoshidová výhrou nad Danielou Rozínkovou, ale Zdena Blašková opět v koncovce pátého setu udolala Černavskou a hostující hráčky znovu vedly. Dnes neomylná japonka v domácím dresu ale stav opět srovnala a Mikulcová po dalším pětisetovém boji dostala domácí poprvé do vedení. O konečném výsledku tak musela rozhodnout čtyřhra. Sestry Blaškovy začaly skvěle, ale od třetího setu se karta začala obracet a domácí pár zápas otočil.

Po téměř tři a půl hodinové bitvě tak domácí hráčky utkání dotáhly k vítězství, ale rozhodně to neměly jednoduché, jak předpokládaly. Všechny tři fialky se ukázaly ve vynikajícím světle, a přestože prohrály, výkon byl pro další utkání velice nadějný.

Spartak Hluk  -  SK Dobré     2  :  6

V sobotu odpoledne se ve sportovní hale v Hluku hrála Extraliga žen v komorním prostředí. Jaký rozdíl proti bouřlivé atmosféře a početné divácké kulise na utkání s Řeznovicemi. Fialky ale i tak navázaly na svůj výkon a za podstatně kratší dobu utkání dovedly k vítězství.

3

„Na Moravu jsme po delší době mohli odjet kompletní a na hře to bylo znát. Jsem hrdý na výkon všech hráček v utkání s Řeznovicemi. A přes smutek z neúspěchu v dobře rozehraném utkání proti favoritovi se dokázaly rychle otřepat a v Hluku zcela jiné utkání velmi dobře zvládly.“

13. kolo Extraligy žen

Páteční podvečer byl v doberské herně vyhrazen pro další utkání fialek v nejyyšší republiková soutěže ženských stolně tenisových družstev.

SK Dobré   -   SVS Hradec Králové        5  :  5

Čekalo se vyrovnané utkání dvou sousedů v tabulce a tak tomu také bylo. A to přesto, že kvůli zranění nemohla nastoupit jednička domácích Zdena Blašková. Tíha úspěchu v utkání tak ležela na zbylých členkách základního kádru Dagmar Blaškové a Daniele Rozínkové. První jmenovaná sehrála hlavní roli. Ani v jedné ze tří dvouher nenechala soupeřky bodovat a skvělým výkonem přispěla i výhře v závěrečné čtyřhře. Daniela Rozínková podlehla v prvním zápase 2-3 na sety Stachové, přestože ho měla velmi dobře rozehraný. Ve druhém zápase stále dotahovala, ale prohrála znovu 2-3. Ve třetím otočila z 0-2 na 3-2 a zajistila tím, že o konečném výsledku rozhodne čyřhra. V té s Dagmar Blaškovou s velkým přehledem vyhrály první dva sety a utkání směřovalo k remíze. Soupeřky ale změnily taktiku a další dva sety vyhrály. Po dvou a půl hodinách utkání završil pátý set čtyřhry. V něm si od počátku riskantní, ale sebevědomou hrou udržovaly fialky mírný náskok, který udržely až do konce.

Utkání tak ani tentokrát nevybočilo ze statistiky. Byl to třináctý vzájemný souboj v nejvyšší soutěži a jen v jednom zvítězilo domácí družstvo. Dnešní remíza byla třetí, devětkrát vždy vyhrály hostující hráčky.