Krajské přebory družstev staršího žactva 2014, Dobré

palka

Na letošních druhých Krajských přeborech družstev jsme měli mezi dívkami dvě družstva, která chtěla potvrdit suverenitu.

  Sazimová Terezie a Pleskotová Kateřina tvořily ,,A“ sestavu, Hejzlarová Lucie a Borecká Kateřina ,,B“. V konkurenci šesti týmů byl cíl jednoznačný. Zisk titulu Přeborníka kraje a tím i zajištění účasti na MČR družstev. V chlapcích jsme měli jedno družstvo ve složení Rašek Patrik, Viesner Vojtěch a Michl Jakub. Naši mladí hráči se chtěli porvat o medaili. Systém turnaje tvořily dvě skupiny, z kterých dvě nejúspěšnější družstva postoupila do finálové. V ní se střetla každý s každým, když se vzájemné zápasy ze základních skupin započítávaly.

 

Finálová skupina dívek

 

Do této fáze turnaje se probojovalo pouze áčko. Sazimová Terezie a Pleskotová Kateřina prošly turnajem bez zaváhání a po zásluze zvítezily. Soupeřky z Hostinného, Stěžer a Lhot u Potštejna jednoznačně přehrály a tím si zajistily účast na MČR družstev.

 

Finálová skupina chlapců

 

Mezi nejlepší se probojovalo i družstvo chlapců. Samotný postup lze považovat za úspěch, ale kluci chtěli víc. Celky ze Sokola Hradce Králové ,,A“ a ,,B“ a Sokolu Josefov však byly nad síly našich a tak jsme obsadili tolik nepopulární čtvrté místo. Za zmínku stojí dvě výhry Jakuba Michla, který je věkem ještě nejmladší žák.

 

Nejúspěšnějším doberským hráčem přeborů byla po zcela suveréních výkonech Terezie Sazimová (na nejvyšším stupni vlevo), která za zodpovědný přístup k zápasům a herní morálku zaslouží pochvalu.

 

 

Автор :