Kategorie: Turnaje 2016-17
Zveřejněno 22. září 2016

Republikové bodovací turnaje mládeže

Praha

Už se stalo tradicí, že první republikové bodovací turnaje mládeže v nové sezoně se hrají v Praze. A stejnou tradicí je již po mnoho let pravidelná účast dětí z oddílu stolního tenisu SK Dobré. A tradicí jsou také jejich velmi dobré výsledky.

Po mnoha letech se změnil systém turnajů, republikový žebříček rozděluje účastníky do jakési ligy A a B se složitým systémem postupů a sestupů. Je ale předčasné hodnotit jeho přínos po prvním turnaji. Jisté je ale to, že každé dítě by se mělo účastnit turnaje nejen své věkové kategorie, ale i té o jeden stupeň vyšší. To proto, aby si uhrálo předem body i v kategorii kam za rok nebo dva postoupí. Téměř všechny naše hráčky proto absolvovaly turnaje v obou dnech.  Výprava i tentokrát neodjela bez medaile a většina dětí dosáhla výsledku lepšího než je jeho žebříčkové postavení.

 

Nejmladší žákyně

Sazimová Adéla, Vendula Šichanová, Lucie Hušková

celkem 35 nejmladších žákyň

V nejmladší kategorii se nejvíce dařilo Adélce Sazimové. Ve dvouhře skončila bronzová, protože v semifinále těsně (2:3 na sety) podlehla první nasazené Pisárové z KST Rakovník. Zlato ale vybojovala ve čtyřhře, kde nastoupila právě s republikovou jedničkou Pisárovou. Během turnaje spolu neztratily ani set a čtyřhru zcela jasně ovládly. Adélka se tak stala se dvěma medailemi nejúspěšnější členkou naší výpravy.

Vendulka Šichanová skončila 9.-16., Lucka Hušková 17.-18. Spolu ve čtyřhře pak obsadily 5.-8.místo.

 

Mladší žákyně

Bačinová Lucie, Grimmerová Diana, Ducháčová Kateřina, Sazimová Adéla, Šichanová Vendula

celkem 41 ml. žákyň

Mezi mladšími žákyněmi máme v první osmičce republikového žebříčku Lucii Bačinovou (5.) a Dianu Grimmerovou (8.). Od nich jsme tedy právem očekávali nejlepší umístění. Obě svým vystoupením potvrdily umístění. Ve dvouhře shodně skončily na 5.-8.místě. Lucie ve čtyřhře se spoluhráčkou Somerovou (DDM Praha) vybojovala bronzové medaile za třetí místo.

Vynikajícím výsledkem se prezentovala také Kateřina Ducháčová. Jako 37.hráčka žebříčku vybojovala první místo ve finále B turnaje, tj. celkové 25.místo a zajistila si pro příští turnaj účast v A, mezi nejlepšími 24. Adélka Sazimová i Vendulka Šichanová na svém prvním turnaji o kategorii výš obsadily 29.-32., resp. 33.-42.místo a rozhodně nezklamaly.

Starší žákyně

Bačinová Pavla, Bačinová Lucie, Koďousková Eliška, Grimmerová Diana, Macurová Denisa, Ducháčová Kateřina

celkem 61starších žákyň

Mezi staršími žákyněmi startovali v A turnaji Pavla Bačinová (11.) a Eliška Koďousková (19.) Oběma se bohužel turnaj příliš nevydařil a jejich účast v A na dalším podniku je vážně ohoržena. Lucie Bačinová (30.) potvrdila své umístění když skončila na 5.-8. v turnaji B, ale těsně ji unikla přímá účast v áčku na příštím turnaji. Ostatní naše hráčky si hlavně budovaly žebříčkovou pozici pro příští turnaj a to se jim částečně podařilo.

 

Dorostenky

Bačinová Pavla, Koďousková Elika, Macurová Denisa

celkem 67 dorostenek

Ani jedna z našich hráček není ještě věkem dorostenka, proto si nejprve budují pozici. Startovali tak v B turnaji , kde skončily v první polovině startovního pole.

Jan Rozínek


Kategorie: Turnaje 2016-17
Zveřejněno 23. srpen 2016

SATELLITE TOUR 2016

Topolčany, Havířov, Hluk

     Série mezinárodních turnajů mládeže v Topolčanech, Havířově a Hluku konaná pod společným názvem SATELITE TOUR 2016 byla jako tradičně prvním ostrým testem pro naše mladé stolní tenisty v nové sezoně. V každém pořadatelském městě se první den hraje turnaj jednotlivců po kategoriích a druhý den turnaj tříčlenných družstev, které ale originálně tvoří vždy mladší žák(yně), starší žák(ykně) a dorostenec(ka).

     Kompletní program absolvovala z našeho oddílu Lucie Bačinová, a to jako členka družstva České republiky. Nastupovala v něm na místě mladší žákyně, spolu se starší žákyní Kristýnou Pěnkavovou (SKST Vlašim) a dorostenkou Anežkou Ilčíkovou (SKST Hodonín). Její výsledky:

     Topolčany :   jednotlivci      9.-16. místo      (2 výhry, 2 prohry)

                           družstva          3.místo             (2 výhry, 2 prohry)

     Havířov :      jednotlivci      5.-8. místo        (2 výhry, 2 prohry)

                           družstva         5.místo              (1 výhra, 2 prohry)

     Hluk :           jednotlivci     2. místo         (6 výher, 1 prohra)

                           družstva          5.místo             (1 výhra, 2 prohry)

     Lucka se postupně zlepšovala, v Hluku prohrála ve finále s první nasazenou a vítězkou dvou ze tří turnajů slovenskou reprezentantkou Adrianou Illášovou.

    Polovinu ze šesti turnajů absolvovali také další členové našeho oddílu – jednotlivce v Havířově a oba turnaje v Hluku. Výrazného úspěchu dosáhla Diana Grimmerová, když v Havířově v boji o postup do semifinále porazila vítězku z Topolčan a později i v Hluku slovenku Adrianu Illášovou a připravila jí tak jedinou prohru v celé sérii. Obsadila pak vynikající 3.místo. Další naši mladí stolní tenisté se sice na předních místech neobjevili, ale dosáhli také několika dílčích úspěchů.

Jan Rozínek