Kategorie: Turnaje 2020-22
Zveřejněno 18. říjen 2022

Začaly ligové soutěže

Kromě Extraligy se rozběhly také nižší ligové soutěže, do nichž se zapojilo spoustu našich hráčů a hráček. Ostatně postupné začleňování našich odchovanců do soutěží dospělých je jedním z hlavních cílů oddílu. Děvčata ltos nastupují v první a druhé lize žen, přičemž oba týmy tvoří hráčky, které prošly mládžnickými kategoriemi v barvách SK Dobré.

Jelikož momentálně nemáme žádné družstvo v mužských soutěžích, začleňují se chlapci postupně do soutěží mužů ve spřátelených oddílech. 

1.liga žen - "B" tým SK Dobré si zatím připsal dvě výhry a jednu porážku. obzvláště vítězství nad Havířovem v poměru 6:4 je velmi cenné. Tým táhne Vendula Šichanová s bilancí 5:1, kterou doplňuj Tereza Kovaříčková (5:4). Do hry zasáhly také Pavla Bačinová (1:2), Eliška Čermáková (1:5) a Elena Kuchařová (0:3).

2.liga žen - v "C" týmu dostávají pravidelně příležitost i nejmladší děvčata. Při značné marodce zatím holky vybojovaly pouze jednu rmízu a dvakrát odešly poraženy. Vynikající bilanci 5:1 má zatím Elena Kuchařová, kterou doplňuj Eliška Čermáková (2:3) a první zkušneosti sbírá mladší žákyně Ester Vyskočilová. Postupně týmu určitě pomohou i Pavla Bačinová a Denisa Macurová.

Z chlapců si vede nejlépe Jan Škalda, který nastupuje v druhé lize mužů v týmu Sokola Borová. S bilancí 9:4 zatím drží téměř 70% úspěšnost. Martin Záleský ltos poprvé hraje třetí ligu mužů za tým Tesly Pardubice a v prvních kolech si drží velice dobrou úspěšnost 50% (5:5).

V oddíle Jiskra Jaroměř získávají své první ligové zkušenosti dorostenci Rostislav Dušek (bilance 2:8) a Matěj Kovaříček (0:3).


Kategorie: Turnaje 2020-22
Zveřejněno 30. září 2022

BTM ČR Praha 9.-10.9.2022

Info 4/2022-23 

11. září 2022 

BTM ČR 2022, Praha 

Tradiční turnaje STEN Marketing Open a Velká cena Jižního města otevřely  letošní sezonu republikových bodovacích turnajů mládeže nejvyšší kategorie. Opět se  hrálo ve čtyřech kategoriích a z výher se ne vždy radovali největší favorité. Mladí stolní  tenisté SK Dobré byli vidět na předních příčkách ve všech turnajích. 

BTM ČR U13, neděle 11.9.2022, hala ZŠ Květnového vítězství

V neděli dosáhla velmi dobrého výsledku Ester Vyskočilová, když jako desátá  nasazená postoupila až do čtvrtfinále mezi osm nejlepších hráček. I tam statečně  vzdorovala Popelákové ze Zlína, když prohrála 1:3. Právě s touto hráčkou ale utvořila  dvojici pro čtyřhru a získaly bronzové medaile. 

Mezi chlapci střídal Filip Čermák dobré výkony s nervozitou a vztekem a turnaj  se mu s jednou výhrou a třemi porážkami příliš nepovedl. 

V „B“ turnaji se představil Denis Macháček a po čtyřech výhrách, včetně několika  pětisetových dramatů, dosáhl na třetí místo a na příštím turnaji si zahraje kategorii A. 

BTM ČR U15, sobota 10.9.2022, hala ZŠ Květnového vítězství

V kategorii kadetů jsme měli zastoupení tří chlapců a tří dívek. Roli jasného  favorita potvrdil a turnajem suverénně prošel Honza Škalda, který za celý turnaj ztratil  pouhé dva sety. Kuba Dušek ve skupině zaváhal, ale v malém finále pak vyhrál všechny  4 zápasy a obsadil 25.místo. Filip Čermák pak mezi podstatně staršími kluky sbíral své  první zkušenosti a na výhru to tentokrát nestačilo. 

Mezi děvčaty předvedla velmi dobrý výkon Terka Kovaříčková, když porazila  první nasazenou Holejšovskou z Vlašimi a po prohře ve finále skončila na druhém  místě. Elenka Kuchařová s Eliškou Čermákovou bohužel nepostoupily mezi 12  nejlepších a po bojích v malém finále nakonec skončily na 14., respektive 15.-16.místě. 

Další medaile jsme navíc posbírali ze čtyřhry – Honza Škalda s Vršovským (Ústí n.L.)  skončili na druhém místě a Kuba Dušek s Králem (Hodonín) na třetím místě. Poslední  bronzovou pak přidaly Terka s Elenkou. 

Dvouhra chlapců U15, semifinále: Jan Škalda (SK Dobré) – Matyáš Kolečkář (KST Hluk)  3:1 (7,9,-8,9), Martin Slaný (SKST Havířov) – Jakub Kabelka (KST Apollo Ústí nad Labem)  3:2 (-9,-7,9,7,8). Finále: Jan Škalda – Martin Slaný 3:1 (5,-6,6,7).

Dvouhra děvčat U15, semifinále: Tereza Kovaříčková (SK Dobré) – Anna Holejšovská  (SKST Vlašim) 3:2 (-2,5,9,-7,9), Hanka Kodetová (Slavoj Praha) – Adéla Nosková (AC  Sparta Praha) 3:0 (5,1,5). Finále: Hanka Kodetová – Tereza Kovaříčková 3:0 (6,1,4).

Čtyřhra chlapců U15, finále: Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem), Matyáš Kolečkář (KST Hluk) – Jan Škalda (SK Dobré), Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem) 2:0 (6,10).

BTM ČR U17, neděle 11.9.2022, hala jedenáctka

V naší nejsilnější kategorii se nám podařilo získat hned pět medailí. Honza Škalda  dokráčel až do finále, kde podlehl Morávkovi z Ostravy. Za zmínku ale stojí jeho výhra  ve čtvrtfinále nad prvním nasazeným Šípem, kterého po skvělém výkonu vyřadil  v poměru 3:1 na sety. Druhou stříbrnou medaili navíc přidal se spoluhráčem Vršovským  ze čtyřhry. 

Až do vzájemného semifinále mezi Vendy Šichanovou a Áďou Sazimovou dospěl  turnaj dívek a tentokrát se po výhře 3:1 dostala do finále Adéla. Vendy už ale ve  čtvrtfinále předvedla dobrý výkon, když porazila 3:2 Holejšovskou. Bohužel ve finále  Áďa nestačila 1:3 na Kodetovou a musela se spokojit s druhým místem. Na nejvyšší  stupínek ale děvčata dosáhla ve čtyřhře, kterou spolu bez větších problémů vyhrály. 

Turnaj dívek „B“ skončil finálovým soubojem Terky Kovaříčkové s Elenkou  Kuchařovu, přičemž po výhře 3:1 skončila první Terka. Obě děvčata ale především  postoupila do kategorie A pro příští turnaj. 

Matěj Kovaříček postoupil ze skupiny a umístil se na pěkném 18.-24.místě, když  nestačil 1:3 na Volhejna (Heřmanův Městec). Rosťa Dušek sice ze skupiny nepostoupil,  ale následně vyhrál všechny čtyři zápasy a skončil na 25.místě. Martinovi Záleskému se  turnaj vůbec nepovedl, jeho výkony svázala nervozita a doufejme, že příště to bude  lepší. 

Dvouhra chlapců U17, semifinále: Jan Škalda (SK Dobré) – Karel Jedlička (KST Apollo  Ústí nad Labem) 3:0 (10,9,4), Jindřich Morávek (TJ Ostrava KST) – Ondřej Vranka (KST  Zlín) 3:1 (10,6,-5,3). Finále: Jindřich Morávek – Jan Škalda 3:0 (6,3,3).

Dvouhra děvčat U17, semifinále: Adéla Sazimová – Vendula Šichanová (obě SK Dobré)  3:1 (9,7,-9,7), Hanka Kodetová (Slavoj Praha) – Veronika Poláková (SKS Vlašim) 3:2 (-8,- 10,9,7,11). Finále: Hanka Kodetová – Adéla Sazimová 3:1 (8,-7,7,4). 

Čtyřhra chlapců U17, finále: Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem), Matyáš Kolečkář (KST Hluk) – Jan Škalda (SK Dobré), Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem) 2:1 (-10,11,10).

Čtyřhra děvčat U17, finále: Adéla Sazimová, Vendula Šichanová (SK Dobré) – Tereza Čákorová (SKUŘ Plzeň), Eliška Stramová (TJ Ostrava KST) 2:0 (9,1).

BTM ČR U19, sobota 10.9.2022, hala jedenáctka

V kategorii U19 startovala Adéla Sazimová jako jedna ze spolufavoritek a věkem  nedávno ještě kadeti Rostislav Dušek, Martin Záleský a Matěj Kovaříček. Áďa dostala do skupiny velmi silnou kadetku Polákovou, na kterou nestačila  v koncovkách. Ve vyřazovací části pak musela porazit druhou nasazenou Pařízkovou  z Hodonína, aby se dostala mezi nejlepší čtyři hráčky turnaje. To se jí po dobrém výkonu  podařilo v poměru 3:1 a v semifinále nastoupila proti Bártové ze Sokola HK. Slibně  rozehraný zápas nakonec navzdory mečbolům, které soupeřka dvakrát odvrátila  prasátkem, nedotáhla do vítězného konce a zbyla na ni „jen“ bronzová medaile. Ještě o  stupínek lépe pak skončila ve čtyřhře spolu s Pařízkovou z Hodonína.

Kluci z kvalifikace „B“ turnaje všichni prošli ze skupiny, byť jejich výkony nebyly  vždy bezchybné. Nejdále se dostal Rosťa, který si postupem do čtvrtfinále vybojoval  účast v turnaji pro příště. Za zmínku stojí také Matějovo vítězství ve skupině nad  pozdějším semifinalistou Vrankou ze Zlína a Martinova výhra na Přečkem z Havířova. 

Dvouhra děvčat U19, semifinále: Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha) – Magdaléna Ščibraniová (SKST Havířov) 3:0 (5,6,15), Tereza Bártová (TJ Sokol PP Hradec  Králové 2) – Adéla Sazimová (SK Dobré) 3:2 (-4,-8,8,7,12). Finále: Tereza Bártová – Helena  Sommerová 3:1 (10,6,-8,8). 

Čtyřhra děvčat U19, finále: Tereza Bártová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha) – Monika Pařízková (SKST Hodonín), Adéla Sazimová (SK Dobré) 2:1 (9,-3,12).

Zlatí medailisté z 1. BTM v sezóně

Komentář sepsali  

trenéři Štieber a  

Merta