Kategorie: Turnaje 2015-16
Zveřejněno 31. květen 2016

Mezinárodní turnaj mládeže Prague Grand Prix

Praha

         Poslední akce letošní sezóny byla jako obvykle ve znamení pražského mezinárodního turnaje dětí Prague Grand Prix. Náš klub ve třech hráčských dnech reprezentovalo 7 dětí v kategoriích nejmladšího a mladšího žactva. Turnaje se zúčastnilo přes 400 hráčů a hráček z celé Evropy a pár hráčů bylo i ze zemí mimo evropský kontinent. Kvalitativně byl turnaj obsazen také velmi dobře, takže lze konstatovat, že nabyté zkušenosti našich mladých hráčů budou bezesporu v příštích sezónách využity.

 

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

(Sivák Ivan, Sivák Jakub, Sazimová Adéla, Šichanová Vendula)

     Čtveřice hráčů v nejmladší věkové kategorii zaznamenala výborné výsledky na mezinárodní scéně. V družstvech chlapců bráškové Sivákovi byli pouhý jeden míček od postupu ze základní skupiny. Hráči z klubu Sten markening Havlíčkův Brod byli bohužel šťastnější a třemi prasátky v rozhodující sadě závěrečné čtyřhry zvrátili celé utkání na svoji stranu. V soutěži útěchy chlapci dokráčeli až do semifinále, v kterém podlehli celku pražské Sparty. Dívkám se vedlo ještě o chloupek více, v útěše došly až do finále. V něm již na své soupeřky nestačily.

    V jednotlivcích se nejvíce dařilo Adélce Sazimové a Ivanu Sivákovi. Oba postoupili ze základní skupiny do vyřazovacích bojů. Adélka se probojovala až do čtvrtfinále a na mezinárodní scéně tím dosáhla vynikajícího individuálního výsledku. Ivan v prvním kole vyřazovací části podlehl slováku Mrižovi (ŠKST Topolčany). I přes porážku je to pro Ivana velmi dobrý výsledek. Vendulka Šichanová a Jakub Sivák ze skupiny nepostoupili, ale vzhledem k mladému věku se to ani nečekalo. Vendulka pak v útěše dosáhla také skvělého výsledku, když se přes své soupeřky probojovala až do finále. V něm podlehla Bártové (DTJ Hradec Králové). Jakub v prvním kole útěchy přešel přes Remundu (AC Sparta Praha), ve druhém již nestačil na hráče polského původu Zawislak (Piotrkov Trybunalski).

 

MLADŠÍ ŽACTVO

(Koďousková Eliška, Bačinová Lucie, Ducháčová Kateřina)

        V kategorii mladšího žactva se naše hráčky příliš neprosadily. V družstvech se nedokázaly probojovat ze základní skupiny do hlavní soutěže. V útěše pak v semifinále podlehly hráčkám z Vyššího Brodu a Kotlářky Praha. V jednotlivcích tomu nebylo s výsledky a předvedenými výkony o mnoho lépe. Našim hráčkám scházela sebedůvěra, větší hráčská drzost, houževnatost . Ani jedné z nich se nepodařilo ze základní skupiny postoupit. Mezinárodní scéna je o stupínek či dva výše než ta česká a pokud chtějí mladé hráčku v budoucnu uspět, musí zapracovat zejména na své sebedůvěře.        

                                                                                                              Šplíchal Jan


Kategorie: Turnaje 2015-16
Zveřejněno 24. květen 2016

Mistrovství ČR jednotlivců mladšího žactva

Praha

         Letošní poslední Mistrovství ČR jednotlivců se konalo v Praze na Jižním Městě v krásné a moderní víceúčelové hale. Náš klub reprezentovala poprvé v dlouholeté historii klubu hned čtveřice hráček. V jedné věkové kategorii je to vynikající číslo a velký předpoklad pro dobrou budoucnost našich dětí potažmo klubu. V koutku duše jsem doufal v zisk medaile, i když vím, že jsme přímí aspiranti na kov nebyli. Bohužel našim dětem medaile na krku nezacinkaly, ale svým vystoupením udělali sobě a rodičům radost. Zkušenosti z MČR se nedají nijak jinak získat, než se pravidelně dostávat na tento vrchol sezóny. Budu na dálku držet palce, aby již v příští sezóně medaile byly.

       

Koďousková Eliška, Bačinová Lucie, Grimmerová Diana, Ducháčová Kateřina

      Do turnaje vstoupila v prvním kole nejprve dvojice Grimmerová Diana a Ducháčová Kateřina. Obě dvě hráčky začaly velmi nervózně. Dianka pokazila hnedle v úvodu obě svá podání, Kačka prohrávala v úvodu první sady 0-8. Dianka se rychle oklepala, své údery včetně podání zlepšila a koncentrovaným výkonem zaslouženě přes Károvou (TJ Lomnice) přešla. Kačka měla daleko těžší soupeřku a talentovaná liberecká Pařízková byla nad její síly. V dalším kole tedy nastoupilo už trio našich hráček. Eliška Koďousková svedla bitvu s pražskou Cmíralovou. Rozhodující pro Elišku byla úspěšně zvládnutá koncovka druhého setu. Lucka Bačinová předvedla výborný výkon proti Švábové. Soupeřce nedala žádnou šanci a po výhře 3-0 bylo překvapení na světě. Postup mezi 16 nejlepších hráček byl zároveň nejlepší výsledek Lucky v sezóně. Dianka nestačila na Březinovou (SK Frýdlant) a v turnaji pokračovala v ,,B” turnaji. Kačka Ducháčová v ,,C” nedokázala setřepat nervozitu a i v dalším zápase byla slabší své soupeřce. Svoji premiéru na vrcholu sezóny tak radostí z výhry ve dvouhře  nepodpořila. Eliška v osmifinále nastoupila proti pozdější finalistce Vašendové (TJ Sokol Kozlovice). Eliška působila i nadále trochu nervózním dojmem. Nedokázala prodat velké herní zlepšení a Vašendové vcelku lehce podlehla. Konečné umístění v osmifinále je pro Elišku dobrý výsledek. Lucka Bačinová předvedla i ve svém druhém zápase proti Witoszové (Baník Havířov) vynikající výkon. Zkušenější soupeřka si výhru pohlídala, ale Lucka může být se svým vystoupením a nejlepším letošním výsledkem nadmíru spokojená. Dianka bojovala i v dalšícj zápasech ,,B” turnaje a nutno podotknout že velmi zdatně. Na její raketě zůstaly hráčky Bartoňová (Slovan Bohnice Praha), poté Švábová (Tatran Hostinné). Podlehla až v semifinále Pokorné (KST Vyšší Brod) a tak obsadila celkově vynikající 19. - 20. místo.

       Ve smíšené čtyřhře se nejvíce očekávalo od páru Slezák - Koďousková (Zlín - Dobré). Bohužel se žebříčkově nepodařilo dvojici dostat do nasazení mezi nejlepších 8 párů a tím se jejich pouť za ziskem medaile značně zkomplikovala. Ve druhém kole vypadli s nasazeným párem Klempererová - Janovský (Sokol HK). Nejdále se z našich dostal pár Pachner - Grimmerová ( Plzeň - Dobré ). Ve třetím kole ale nestačil na frýdlantskou dvojici Skotnica - Březinová. 

        Poslední soutěžní disciplínou byla čtyřhra. Nejvíce se očekávalo od dvojice Koďousková - Švábová. (Dobré - Hostinné). Bohužel ani jednu z hráček nezastihlo MČR v herní pohodě a pár vypadl již v prvním kole. Lépe se vedlo dvojici Bačinová Lucie - Ducháčová Kateřina. Svůj první zápas po velké bitvě zvládly, ve druhém kole již naše dívky byly slabší hráčkám Klempererová - Plachá. Dianka hrála s Ďulákovou (KST Zlín) a vypadly v prvním kole s dvojicí Kacálková - Halasová.

      

     Poslední letošní Mistrovství ČR mohu hodnotit jen kladně. Příkladné chování, dosažené výsledky většiny hráček byly odměnou za jejich celoroční tréninkové úsilí.  Mé poděkování patří neposledně Andree Macurové, která nám přijela do Prahy pomoct s vedením dětí a tímto jí za jeji ochotu velmi děkuji. Velkou měrou se zasloužila o velmi dobré výsledky našich hráček.

Šplíchal Jan


Kategorie: Turnaje 2015-16
Zveřejněno 29. duben 2016

Krajské přebory družstev mladšího žactva

České Meziříčí

       Poslední letošní Krajské přebory družstev se odehrály v nedalekém Českém Meziříčí. Náš klub reprezentovala tři družstva, jedno v chlapcích a dvě v dívkách. Ambice na zisk zlata jsme měli zejména v dívkách, chlapci měli za cíl zisk nějaké z medailí.

 

Dívky  ,,A“ Koďousková Eliška, Bačinová Lucie    1. MÍSTO

Dívky ,,B” Grimmerová Diana, Ducháčová Kateřina    2. MÍSTO

V dívkách jsme měli dvě družstva a ta se chtěla porvat o zisk zlaté medaile. Postavení na žebříčku tomu hodně napovídalo. Od úvodních míčků si šla obě družstva tvrdě za svým. Soupeřkám nedávala mnoho šancí na úspěch. Největší překážkou pro obě družstva byl celek z Hostinného. ,,A” tým si s ním bez větších problémů poradil. Velkou měrou se o lehký průběh zasloužila Lucie Bačinová, která překvapivě, ale zcela zaslouženě porazila jedničku soupeře Magdalénu Švábovou. Eliška Koďousková nedala žádnou šanci Petružálkové. Čtyřhra byla také jednoznačnou záležitostí našich. Výhra 3-0 posunula ,,A” o něco blíže titulu. Doberské ,,B” družstvo s týmem z Hostinného svedlo velkou bitvu. Švábová byla sice nad síly našich, ale dva body přes Petružálkovou daly naději na konečný úspěch. A závěrečná čtyřhra rozhodla v náš prospěch. Výhra 3-2 po dramatickém průběhu byla odměnou za bojovný výkon našich hráček. O zlato si to tedy rozdala naše družstva. V prním zápase nedala Eliška  Koďousková šanci Dianě Grimmerové. Poté vcelku překvapivě, ale zcela zaslouženě porazila výborně hrající Katka Ducháčová svoji oddílovou kolegyňku Lucku Bačinovou. Stav 1-1 předpovídal další dramatičnost. Čtyřhra vyzněla lépe pro zkušenější duo Eliška-Lucka. Pro favoritky duelu vedení tedy 2-1. O konečném výsledku mohla rozhodnout následná dvouhra. Vynikající Ducháčová pokračovala ve skvělých výkonech i s Koďouskovou. Vyhrála první set a její hra napovídala dalšímu překvapení. Eliška má za sebou již řadu těžkých zápasů a své zkušenosti ale dokonale zúročila. Nepříznivý průběh zápasu otočila ve svůj a po zásluze zvítězila. Tím byl osud utkání zpečetěn. Favoritky vítězí, velká čest poraženým. Dívky předváděly po celou dobu turnaje skvělé výkony, za což jim po právu náleží zlaté a stříbrné medaile.

 

Chlapci  ,,A“  Michl Jakub, Sivák Ivan, Sivák Jakub    3. MÍSTO   

             V chlapcích jsme se chtěli také porvat o medaile. Vzhledem k našemu mladému týmu jsme nepomýšleli na zisk těch zlatých, ale nějakou tu placku bychom rádi vybojovali. A to se od samotného začátku dařilo naplňovat. Bojovný duch zejména od bratří Sivákových, zkušenosti Jakuba Michla. Naši si šli za svým. V základní skupině jsme museli zabrat pouze s Jaroměří-Josefovem, ale utkání jsme zvládli a postoupili do finálové skupiny. Zde jsme se utkali s favority turnaje Sokolem Hradec Králové a Tatranem Hostinné. Výborným výkonem se prezentoval v souboji s Hostinným Ivan Sivák, když bohužel pro něj nemohl dohrát více než dobře rozehraný zápas se Sixtou. Mezitím už díky čtyřem prohrám na dalších stolech bylo utkání ukončeno. Se Sokolem Hradec Králové po bitvách a opravdu skvělých výkonech podlehli Jakub Sivák 1-3 obranáři Trůněčkovi. Škoda, že za stavu 1-1 nedotáhl vedení 7-4 do konce. Vzhledem k věku ( ještě následovné 2 sezóny bude Jakub hrát v kategorii nejmladšího žactva) to jsou pro něho skvělé zkušenosti.

          Zcela vynikajícím výkonem se v zápase s hradeckým Lebedou předvedl Jakub Michl. V průběhu většiny boje byl lepší hráč a měl vyhrát. Bohužel pro něj byla štěstěna nakloněna více než dosti na stranu soupeře. Jakub obdržel v rozhodujícím pátém setu 5 prasátek a ta rozhodla o osudu zápasu. Škoda pro Jakuba, že ve své dovednosti nechce sám příliš věřit a jeho výkony brzdí malá sebedůvěra.

 

Naši chlapci po výborném výkonu podlehli i Hradci Králové. Zasloužených medailí jsme se nakonec dočkali. Hostinné i Hradec Králové porazili Jaroměř-Josefov a tak se naši mladí hráči radovali ze zisku bronzových medailí.

 

„Na posledních letošních přeborech jsme se dočkali kýženého Titulu Přeborníka Královehradeckého kraje. V celém průběhu turnaje naši hráči předváděli opravdu velmi dobré výkony a klubu, sobě a rodičům tím dělali jen tu nejlepší reklamu. Za vzornou reprezentaci jim děkuji.“                                                                                                                                    Šplíchal Jan

 

 


Kategorie: Turnaje 2015-16
Zveřejněno 19. duben 2016

Mistrovství ČR jednotlivců staršího žactva

Most

         Letošní první Mistrovství ČR jednotlivců se konalo netradičně dosti brzy již v dubnovém termínu ve sportovní hale v Mostě. Náš klub reprezentovala dvojice hráček Bačinová Pavla a Koďousková Eliška. Obě hráčky se chtěly na vrcholu sezóny ukázat v co nejlepším světle, i když jejich postavení na žebříčku ukazovalo že to bude těžký úkol.

          Do turnaje vstoupila v úvodní dvouhře nejprve Eliška Koďousková. V předkole „pavouka“ změřila síly s Terezou Prázdnou (Sokol Náklo) a v utkání byla jasně lepší. Po zásluze postoupila do dalšího kola. V něm jí los přidělil druhou nasazenou hráčku turnaje Štěpánovou (SKST Baník Havířov). Eliška bojovala, ale na zázrak neměla. Po prohře 0-4 nastoupila do soutěže útěchy ,,B”. Pavla Bačinová díky postavení na žebříčku předkolo absolvovat nemusela. V prvním ji pak čekala talentovaná hráčka Klatov Andrea Hnojská. Tato soupeřka Pavle svým stylem příliš nesedí a to se na konečném výsledku projevilo. Prohra 0-4 ji odsunula také do ,,B” útěchy. Ani v této fázi turnaje se Pavle nedařilo a v prvním kole podlehla Cimrmanové (TSM Kladno). Pavla skončila i přes veškerou snahu na 25. - 32. místě.  Eliška Koďousková nastoupila proti Klempererové (TJ Sokol Hradec Králové). Doberská hráčka byla po většinu zápasu lepší a po zásluze zvítězila. Ve čtvrtfinále ji čekala Matoušová (TJ Hrádek). Eliška se snažila, ale soupeřka byla přesnější. Konečné celkové 21. - 24. místo je pro Elišku úspěchem a povzbuzením do další práce. Pomůže jí to i v nasazovacím žebříčku starších žákyň pro příští sezonu, která pro ni bude v této kategorii premiérová.

            V soutěžích čtyřher a smíšených čtyřher se naše hráčky poroučely již na začátku turnaje. 

„První letošní Mistrovství ČR mohu hodnotit vcelku kladně. Přístup obou hráček byl odpovídající významu turnaje, obě k vrcholu sezóny přistoupily na výbornou. Za svojí snahou a zaujetí pro hru zaslouží pochvalu.“

Šplíchal Jan